Reguły współpracy z agencją wystawiającą świadectwa energetyczne

Zasady współpracy z agencją wystawiającą charakterystyki energetyczne podane są na witrynie certyfikat-energetyczny24.pl. W pierwszej kolejności trzeba wskazać rodzaj świadectwa oraz uiścić opłatę za jego pozyskanie. Następnie należy wypełnić kwestionariusz zawierający dokładne zapytania co do budynku. Jeżeli będzie to czymś koniecznym, inżynier z prezentowanej firmy pojawi się na miejscu, w celu zrobienia inwentaryzacji nieruchomości oraz sprecyzowania wszystkich informacji.

Po podaniu informacji, inżynierowie opracują treść główną dokumentu takiego jak charakterystyka energetyczna, analizując dane podane przez zleceniodawcę, ale też normy obowiązujące w danym roku kalendarzowym. Nieruchomość jest wówczas klasyfikowana do wyznaczonej klasy energetycznej, na bazie wskaźnika EP. Z oferty mają możliwość skorzystać klienci prywatni, a także klienci korporacyjni. Świadectwo energetyczne budynku obowiązuje od kwietnia 2023 roku.

Certyfikat energetyczny traktowany jest jako zbiór wskaźników określających całkowite zapotrzebowanie budynku na energię niezbędną do jego wykorzystania. Informacje te niezbędne są do: ogrzewania i wentylacji, klimatyzacji i oświetlenia, a także punktów wyjścia wytwarzania energii a także emisji CO2 przez budynek.

Wyznaczenie tego zapotrzebowania ma przyczyniać się do podniesienia efektywności energetycznej w obiekcie, jak i podejmowania konkretnych działań, gdy nie będzie ona optymalna. To pozwoli obniżyć wydatki eksploatacji obiektu, szczególnie pod względem energii elektrycznej. Zebrane w jednym dokumencie informacje pozwalają ocenić stan budownictwa publicznego, jak i prywatnego w kraju. To pozwoli wystosować rozkład dłuższej perspektywy odnawiania budynków, ale też rozwija modernistyczne budownictwo w Polsce. Ukazują to zapisy Ministerstwa Rozwoju i Technologii Departament Gospodarki Niskoemisyjnej. Wystawianie dokumentu jest niezbędne w wypadku nowych budynków, budynków zmodernizowanych oraz tych, które powiązane są z obrotem nieruchomościami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 10 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać