W jakich przypadkach powinno się używać ocynkowane śruby

Wielu wykonawców nie przykłada zbyt dużej uwagi do wybieranych śrub przy stawianiu rozmaitych obiektów. Z reguły wybiera się jakieś tanie albo takie, jakie akurat znajdą się pod ręką, bez analizowania tego, co się stanie po kilkunastu latach. A zwykła stal, zwłaszcza jeżeli będzie bez zabezpieczenia, bardzo szybko będzie rdzewiała. To wiązać się może z tym, że takie łączenia po jakimś czasie staną się dużo słabsze, albo w skrajnych przypadkach mogą wręcz popękać, zagrażając tym samym stabilności danego obiektu czy urządzenia.

Dlatego też przy zwykłych śrubach niezbędne będzie zapewnienie im porządnego zabezpieczenia. Najlepiej to zrobić przez nałożenie lakieru lub farny, co zabezpieczy skutecznie metalową powierzchnię przed wodą czy jakimiś innymi substancjami chemicznymi. Inną możliwością, wybieraną coraz chętniej przez inwestorów, są śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym. Takie śruby wprawdzie są nieco droższe przy kupowaniu, lecz jeżeli do zwykłych dołoży się malowanie i konserwację, to niejednokrotnie koszty okazują się porównywalne.

A ogromną zaletą ocynkowanych śrub będzie to, że są one bardzo odporne na zjawisko korozji. Jeżeli nie doszło do uszkodzenia zewnętrznej powłoki cynku, to większego problemu mogą służyć nawet kilkadziesiąt lat. Tego typu śruby są aktualnie oferowane przez wiele sklepów. Można je bardzo prosto wyszukać wpisując na przykład w wyszukiwarce frazę zamów – śruby z łbem sześciokątnym i przeglądając otrzymane wyniki. Z reguły w sklepach takich otrzyma się również profesjonalne doradztwo i wsparcie w wyborze najlepszych rozwiązań.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 8 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać