Laserowe pokazy – dlaczego są tak popularne

Branża eventowa sięga dość często po nowoczesne rozwiązania technologiczne, a jednym z ciekawszych w ostatnim czasie są pokazy laserowe. Lasery od dawna są stosowane w wielu dziedzinach naszego życia, jest więc zupełnie zrozumiałe że w pewnym momencie używać ich zaczęto również przy pokazach. Szczególnie że ta technologia cały czas się intensywnie rozwija, co daje możliwość tworzenia jeszcze wspanialszych i niezwykłych pokazów. Przy tworzeniu laserowych pokazów są wykorzystywane dedykowane projektory, o szybkim czasie działania.

Dzięki temu można za ich pomocą robić nie tylko wzory statyczne, lecz również mające naprawdę dużą dynamikę. Takie projektory pozwalają na wyświetlanie bardzo różnorodnych kształtów. Rzecz jasna standardem są rozmaite tunele, płaszczyzny i wachlarze, lecze nie będzie żadnych problemów aby w ten sposób pokazać geometryczne wzory i figury. Na eventach firmowych niejednokrotnie klienci chcą mieć narysowane logo swojej firmy, najlepiej z jakimiś dodatkowymi motywami.

Także z przygotowanie czegoś takiego nie będzie żadnego problemu, starczy jedynie wszystko wcześniej zaprogramować, a później wgrać do projektora. Pokaz laserowy można też zsynchronizować z podkładem muzycznym, tego typu rozwiązanie także jest często wybierane przez wielu klientów. Otrzymują oni wówczas niesamowite widowisko, w czasie którego dźwięk oraz światło wzajemnie się uzupełniają, dostarczając niezwykłych wrażeń. Niektóre z firm idą z takimi pokazami jeszcze dalej, i angażują tancerzy. Aby to dobrze wyglądało, to potrzeba wiele czasu spędzić na treningach i przygotowaniach, ale dla efektu końcowego naprawdę warto to zrobić.

Ale żeby faktycznie tego typu pokaz był udany, to trzeba kilku rzeczy. Używane lasery muszą posiadać niezbędną moc, a oprócz tego ich światło musi się na czymś rozproszyć. W warunkach naturalnych daje to mżawka albo mgła, lecz liczenie na to nie jest bezpieczne. Dlatego też twórcy laserowych pokazów korzystają z reguły z generatorów dymu, co zapewni dobrą widoczność w czasie pokazu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 6 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać