Kto powinien się postarać o wykonanie energetycznego świadectwa

Od jakiegoś czasu coraz większy nacisk kładzie się na kwestie wiążące się z oszczędzaniem energii i ekologią. Również to dotyczy mieszkań, domów i najróżniejszych obiektów, jakie przecież zimową porą trzeba ogrzewać aby zapewnić odpowiednią temperaturę. Lecz ilość potrzebnego do tego grzania ciepła będzie zależeć od kilku rzeczy. Z pewnością duże znaczenie ma to, z jakich materiałów został wykonany budynek oraz jakie ma ocieplenie i okna. Z tego też powodu od pewnego czasu zaczęły u nas obowiązywać przepisy związane ze świadectwami energetycznymi. Całkiem niedawno jeszcze obowiązywały one tylko na budynki postawione po 2009 roku, lecz po niedawnych zmianach ten obowiązek został rozszerzony o starsze. Między inny są one obowiązkowe w przypadku wynajmu albo zakupu nieruchomości.

W takich przypadkach Świadectwo energetyczne Police przekazane musi zostać przy podpisywaniu umowy, niedopełnienie tego obowiązku jest zagrożone grzywną. Kolejne zmiany, jakie najprawdopodobniej zaczną niedługo obowiązywać, idą w tym kierunku, że Świadectwa energetyczne Siedlce będą musiały mieć wszystkie obiekty, bez względu na to czy ktoś planuje je wynająć lub sprzedać, czy niekoniecznie. Na szczęście póki co nie ma żadnego problemu ze zrobieniem świadectwa, bo na rynku działa wielu specjalistów którzy to robią.

Ceny certyfikatów także do bardzo wysokich się nie zaliczają, przede wszystkim zależą od położenia oraz wielkości obiektu. Za zrobienie świadectwa niewielkiego mieszkania zapłacić trzeba od trzystu złotych, ta suma jednak może wzrosnąć parę razy przy budynkach wielorodzinnych. Brak tego dokumentu wiązał się będzie z koniecznością zapłacenia grzywny, a jej maksymalna wysokość wynieść może nawet pięć tysięcy, czyli dużo więcej niż cena za zrobienie świadectwa. Takie świadectwo przede wszystkim informuje o tym, jak duże jest zapotrzebowanie budynku na energię. Związaną przede wszystkim z ogrzewaniem i ewentualnym chłodzeniem w lecie, ale też podgrzewaniem wody i oświetleniem.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 7 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać