Jakie zalety i wady posiadają przyczepy kempingowe

Podróżowanie po kraju na własną rękę z przyczepą kempingową praktykowane już było przez naszych rodziców i dziadków. Zapewne dużo osób ma jeszcze w pamięci modele zaprojektowane w PRL-u, które do dnia dzisiejszego spotkać można na drogach. Rzecz jasna od tamtych lat zmieniło się bardzo dużo, i współcześnie produkowane przyczepy kempingowe nowe wyglądają zupełnie inaczej niż te starsze. Inżynierowie szukają bez przerwy nowych rozwiązań, dzięki jakim podróż będzie jeszcze przyjemniejsza i wygodniejsza.

Standardem jest obecnie nieduża łazienka i kuchenny aneks, lecz coraz częściej można też liczyć na inne funkcje, takie jak na przykład klimatyzację czy nawet tapicerkę ze skóry. Mocno się też powiększyły wymiary niektórych modeli, są one na tyle duże że bez problemów zmieszczą kilka osób, bez żadnej niewygody i ścisku. Lecz zwiększenie gabarytów ma też przełożenie też na wagę, z tego też powodu należy mieć na uwadze to, że do ich holowania potrzeby będzie odpowiedni samochód. Wiele osób dyskutuje, czy przyczepa kempingowa to lepsze rozwiązanie niż kamper, czy niekoniecznie.

Opinie są tu bardzo różne, jednak kilka ważnych aspektów przemawia jednak za jazdą przyczepą. Pierwszym z nich jest cena, ta w przypadku przyczepy będzie kilkukrotnie niższa niż kampera, i będzie to dotyczyć zarówno pojazdów używanych jak i nowych. Jeśli chodzi o używane trzeba się jeszcze liczyć z potrzebą remontu, a ten w przypadku kampera także będzie więcej kosztował. Kolejną ważną sprawą jest wygoda i elastyczność w podróżowaniu. Kampery z reguły są dość duże, i zwyczajne do pewnych miejsc nie da się wjechać nimi.

Całkowicie odmiennie jest w przypadku przyczep, jakie można odpiąć na parkingu i pojechać samym samochodem pozwiedzać okolice. Osoby zainteresowane zakupem takiej przyczepy powinny się jednak nastawić na sporo czekania, gdyż sprzedaż przyczep kempingowych w ostatnim okresie czasu bardzo wzrosła i z tego powodu nowe sztuki do odebrania będą niejednokrotnie po upływie kilku miesięcy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 4 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać