Jak odpowiednio dobrać felgi przy tuningu samochodu

Spora grupa właścicieli samochodów podejmując decyzję o tuningu przede wszystkim rozpoczyna od zmiany felg. Jest to zupełnie zrozumiałe, gdyż to właśnie felgi od razu rzucają się w oczy, i to one właśnie w dużej mierze decydują o całościowym stylu po dokonanej zmianie. Co prawda nabywając nowe auto często wybrać można wśród kilku modeli oferowanych przez dystrybutora, lecz z reguły i tak nie będzie to nic porywającego. Nowoczesne felgi JR Wheels w pierwszej kolejności wyróżniają się znacznie swoim wyglądem.

Z reguły mają one niestandardowe wzornictwo, które nadaje autu drapieżny wygląd. Dzięki temu pojazd będzie się zdecydowanie wyróżniał wśród innych, a przecież przy tuningowaniu również i o to chodzi. Oprócz wyglądu sporo możliwości do wyboru jest także w zakresie kolorystyki, wielu wytwórców takich felg bardzo dużo także oferuje jeśli chodzi o tę kwestię. To w jeszcze większym zakresie pozwala uzyskać indywidualny wygląd auta, trudny do osiągnięcia przy wyposażeniu fabrycznym.

Jednak w praktyce odpowiednie dobranie nowych felg w taki sposób, aby wszystko wyglądało idealnie, wcale do łatwych rzeczy nie należy. Po pierwsze wybór takich produktów jest obecnie ogromny, i niekiedy trudno się będzie zdecydować na coś. Niektórym na przykład się będą podobać felgi concaver, lecz nie we wszystkich modelach samochodów się sprawdzą. Raz z tej przyczyny, że tego typu felgę dopasować trzeba do koloru karoserii, lecz również i i do opon, na których chce się jeździć. I ostatecznie okazać się może, że po założeniu wcale samochód nie zacznie wyglądać lepiej, niż wcześniej.

Kolejną rzeczą są standardy, jakie powstały przez wiele lat tuningu poszczególnych marek. I w ich przypadku zwyczajnie się należy trzymać takich standardów, nie bardzo przejdzie wymyślanie jakiś swoich nietypowych rozwiązań. Poza tym trzeba też pamiętać o regulacjach prawnych, a te są jednoznaczne. Po montażu superlekkie felgi SL02 nie mogą wystawać poza nadkola, bo w przeciwnym razie trzeba się liczyć z zatrzymaniem rejestracyjnego dowodu w razie kontroli.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 8 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać