Jakie plusy posiadają bentonitowe maty

Zabezpieczenie w odpowiedni sposób obiektów przemysłowych oraz budynków przed działaniem wilgoci jest ogromnie ważne dla ich żywotności. Stosowane są w tym celu różne techniki, jedne mniej a inne bardziej skuteczne. W ostatnim czasie coraz większą popularnością zaczęły się cieszyć bentonitowe maty, które jak pokazuje praktyka świetnie się sprawdzają w tego typu zastosowaniach. Maty tego typu wytwarza się przeważnie z trzech oddzielnych warstw. Dwie z nich to geotkanina z obniżoną przepuszczalnością, a między nimi jest umieszczana trzecia warstwa bentonitu. Bentonit to bardzo specyficzny materiał, jaki po kontakcie z wodą pęcznieje, zwiększając tym samym swoją objętość i jednocześnie uszczelniając konstrukcję.

Tego typu warstwa nie jest przepuszczalna dla wody, przed co cała konstrukcja posiada odpowiednią ochronę. W procesie produkcji tego typu mat wykorzystuje się między innymi metodę igłowania, która daje odpowiednie zespolenie i zapobiega przy tym przemieszczaniu się bentonitu. Geotkaniny posiadają także wysokie parametry wytrzymałościowe, dzięki czemu przy normalnym użytkowaniu nie będą ulegały uszkodzeniom mechanicznym. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to niektórzy producenci stosują dodatkowe polimerowe powłoki, które mają zwiększoną wytrzymałość mechaniczną. Dużym plusem tego typu jest różnorodność zastosowania. Świetnie się one sprawdzają do izolacji podziemnych części budynków, takich jak na przykład tunele, piwnice czy garaże. Często stosuje się je także jako uszczelnienia do zbiorników retencyjnych, stawów czy przeciwpowodziowych wałów.

Można je stosować w wielu różnych warunkach, nawet w przypadku silnego deszczu czy mrozu. Istotne jest jedynie to, aby sam proces montażu został w odpowiedni sposób wykonany, producenci podają tutaj szczegółowe instrukcje, jak ma to być robione. Osoby interesujące się bardziej tym tematem w podać w wyszukiwarce hasło sandmat i zaznajomić się z wyświetlonymi wynikami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 1 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać