Jak stosować preparaty do regeneracji skrzyń biegów i silnika

Regularne używanie skrzyń biegów, silników i pozostałych mechanicznych urządzeń będzie się wiązało z tym, że z upływem czasu zaczną się one zużywać. Wynika to z tego, że między pracującymi elementami bez cały czas jest tarcie, nawet mimo używania olejów i smarów. Ten proces występuje cały czas, co powoduje że razem z mijającymi latami eksploatacji zużycie będzie postępować. Na pewno można to przyhamować odpowiednio często wymieniając olej, lecz są też inne sposoby na to, aby utrzymać cały mechanizm w dobrej kondycji. Do oleju można bowiem dodać rozmaite środki do regeneracji, jakie pewien czas temu pojawiły się na rynku.

Działanie tych preparatów opiera się na tym, że na wierzchu elementów roboczych tworzona jest cieniutka i wytrzymała warstwa. Powoduje ona zmniejszenie tarcia między tymi elementami, a to przekłada się na szereg korzyści związanych z eksploatacją. Po pierwsze mniejsze tarcie to także zmniejszony opór, czyli do napędzenia danego układu potrzeba mniejszą ilość energii. Zależnie od rodzaju pojazdu oszczędności mogą sięgać nawet kilkanaście procent, co przy dzisiejszych cenach paliw jest dość istotne.

Poza tym przez taką powłokę zewnętrzne powierzchnie podzespołów robią się twarde, a tym samym narażone w mniejszy sposób na zużycie. Środki do regeneracji wykorzystać można do dużej ilości mechanizmów. Sprawdzają się one dobrze w przypadku samochodowych silników, będzie to dotyczyć zarówno osobowych pojazdów jak też rolniczych i przemysłowych. Szczególnie w tych ostatnich jest to ważne, ponieważ pracują one pod dużymi przeciążeniami. W przypadku przekładni, mostów i skrzyń biegów zastosowanie środków do regenerowania poprawia pracę tych części i ogranicza wibracje, lecz również nawet kilkukrotnie zwiększa trwałość elementów.

Jeżeli ktoś będzie chciał dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, to może w wyszukiwarce wpisać hasło Regeneracja silnika i zapoznać się ze zwróconymi wynikami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 1 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać