Czy opłaca się kupować maszynę do styropianu

W czasie pracy ze styropianem często zachodzi konieczność jego odpowiedniego docięcia. W pojedynczych przypadkach zrobić to można przy pomocy piłki lub noża, lecz stosowanie takich sposobów na co dzień z pewnością nie będzie zbyt wygodne. Z tego też powodu w firmach które się zajmują tego typu pracami obowiązkowo powinna się pojawić jakaś sprawdzona maszyna do cięcia styropianu.

Maszyny tego typu występują w różnych modelach i wersjach, z takich też powodów podczas wyboru należy zwrócić uwagę na parę ważnych parametrów. Przede wszystkim niezwykle istotna jest robocza szerokość. Jeśli chce się wykorzystywać w pełni z możliwości takiego urządzenia, to powinno ono umożliwić docinanie typowego arkusza styropiany po przekątnej, która wynosi mniej więcej 112 cm. Sprawdzić również należy, ile wynosi największa grubość ciętego materiału. Jeżeli będzie ona mniejsza niż 26 cm, to jednak raczej warto poszukać innego modelu. Kolejną ważną sprawą jest moc robocza.

Gilotyna do cięcia styropianu funkcjonuje w niezwykle mało skomplikowany sposób, bo posiada ona cienki oporowy drut, który się nagrzewa pod wpływem przepływającego prądu. Im moc zasilacza będzie większa, tym drut zostanie nagrzany do większej temperatury, a to bezpośrednio się przełoży na wydajność pracy. Z pożytecznych funkcji na pewno będzie pomocna opcja wycinania rozmaitych kształtów. Do tego drut oporowy zostanie umieszczony pionowo, co umożliwi skuteczne docinanie. To może się przydać zarówno w pracach ociepleniowych, jak również przy wykończaniu wnętrz, gdy trzeba dopasować do siebie niewielkie elementy ze styropianu.

Ponieważ cięcie styroduru może być wykonywane w bardzo różnych warunkach, to bardzo ważna będzie trwałość i wytrzymałość samego urządzenia. Wytrzymać ono musi trudną, codzienną pracę, a oprócz tego nie zawieść bez względu na sytuację. Jeśli wraz z tym będzie szła prosta obsługa, nie potrzebująca wcześniejszego długiego szkolenia, to sprzęt tego typu będzie po prostu niezastąpiony. I na pewno zaoszczędzi on wiele zbędnej pracy, jaka byłaby do wykonania przy ręcznym cięciu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 5 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać