Drewno to materiał, jaki od wieków jest używany w branży budowlanej. W przeciągu ostatnich kilkudziesięciu lat wyparte ono zostało przez technologie oparte na pustakach, cegłach i betonie, ale w ostatnich czasach wraca do łask. I to nie tylko z powodu mody, lecz również z wielu zalet, którymi dysponuje. Aktualnie najpoważniejszą z nich są dla większości inwestorów koszty, a te wypadają tu faktycznie korzystnie. Przy podobnej powierzchni użytkowej i wykończeniu wnętrza tradycyjna technologia będzie jednak sporo droższa, różnice sięgać mogą nawet czterdziestu procent.
Rzecz jasna ostateczna cena zależna będzie od różnych rzeczy, typu kształt budynku czy rozkład pomieszczeń. Dużo można też zaoszczędzić na czasie, co dla wielu osób jest dość istotne. W większości przypadków domy drewniane z prac mokrych będą wymagały wyłącznie wylania fundamentów, a potem resztę konstrukcji można stawiać przez praktycznie cały rok. Nie trzeba też czekać długo na to, aż coś będzie musiało wyschnąć, z tego też powodu w niejednym przypadku na postawienie całego budynku nie będzie potrzeba więcej niż trzy miesiące. Potem wystarczy tylko urządzić wnętrze, i można zacząć mieszkać. A na wykończenie takiego budynku również jest dużo możliwości. Wiele osób stawia na całkowicie naturalny wygląd drewna, co naprawdę ładnie się prezentuje. Inni z kolei będą woleć klasyczny wygląd, oparty na elewacjach i tynkach.
Coraz bardziej popularne stają się obecnie domy szkieletowe, które sprawdzają się świetnie w naszej stresie klimatycznej. Szkielet takich domów jest zrobiony z elementów drewnianych, a później jest wykańczany ścianami z włożoną do środka izolacją. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania można uzyskać spore korzyści w zakresie ogrzewania. W takich domach sprawdzają się bardzo dobrze klasyczne instalacje, ale też pompy ciepła czy kominki. Drewno reguluje też w odpowiedni sposób temperaturę, dzięki czemu w zimie daje przyjemne ciepło, a w lecie nieco chłodu. Dla niejednej osoby dużo znaczenia będzie też miało to, że takie budynki są przyjazne dla alergików.
+Tekst Sponsorowany+