Co zaproponować może współczesna stomatologia

Większość z nas wie doskonale o tym, jak najlepiej dbać o swoje zęby. Ograniczenie cukru, szczotkowanie rano i wieczorem czy też systematyczne przeglądy u dentysty to w sumie tanie i proste rzeczy, a mimo wszystko i tak cały czas dentyści mają ręce pełne roboty. Jeśli będą do zaleczenia niewielkie dziury, to raczej nie będzie nic przy tym boleć, a także nie będzie to bardzo kosztowne. Dlatego też tak bardzo podkreślana jest rola regularnych przeglądów, w czasie których stomatolog Radzymin sprawdzi dokładnie stan zębów, i jeśli coś znajdzie to zaproponuje leczenie. Zaleca się, żeby taki przegląd wykonywać raz na rok, wówczas potencjalne ubytki nie będą się mogły zbyt mocno powiększyć. Ale jeśli ktoś tego nie dopilnuje i pojawi się ból, to wtedy sytuacja staje się poważniejsza.

Zapewne zostanie wówczas podjęta próba leczenia takiego zęba, i w wielu przypadkach to się udaje. Lecz jeśli dojdzie już do uszkodzenia nerwu, to wtedy niezbędne stanie się kanałowe leczenie. Współczesna stomatologia Radzymin daje obecnie duże możliwości w tym zakresie, przede wszystkim z tego powodu że stomatolodzy do dyspozycji otrzymali zaawansowane mikroskopy. Przy pomocy tych urządzeń można obecnie wyleczyć zęby, jakie przed kilkunastu laty jeszcze były do usunięcia. Rzecz jasna wiązać się to będzie z wysokimi kosztami, ponieważ za jeden kanał zapłacić trzeba co najmniej kilkaset złotych, ale utrzymanie własnego zęba z pewnością będzie warte wydania takich kwot.

Czasami po tego typu leczeniu pozostaje jedynie sam korzeń, do jakiego wkłada się specjalny sztyft i osadza się na nim potem koronę. Jest jednak sporo przypadków, że nawet mimo zastosowania zaawansowanych urządzeń i umiejętności stomatologa zęba nie uda się uratować. Szczęśliwie w takich przypadkach także jest kilka możliwości na to, aby nie mieć pustej dziury w szczęce. Protetyk Radzymin może na przykład zaoferować zrobienie mostu albo korony, zamocowanej na sztyfcie. Sporo droższym, lecz skutecznym wyjściem są również implanty, które mają formę wkręcanych w kości szczęki tytanowych kołków.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 4 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać