Co to jest gandzia uzdrawiająca – wiele co musisz mieć pojęcie

Marycha lecznicza odnosi się do wykorzystywania rośliny marihuany lub też jej aktywnych składników, takich jak kannabidiol (CBD) i tetrahydrokannabinol (THC), do celów leczniczych. Jest wykorzystywany od tysięcy lat w leczeniu przeróżnych schorzeń, a w ostatnich latkach nabył szacunek jako legalna kuracja medyczna.

W tym wpisie omówimy historię medycznej marychy, postępowanie jej działania, jej walory i efekty uboczne i aktualne przepisy i regulacje dotyczące jej stosowania. Stosowanie trawki do zamiarów leczniczych sięga antycznych cywilizacji, takich jak Chińczycy i Egipcjanie, którzy używali jej do leczenia bólu, stanów zapalnych oraz odmiennych chorób. W XIX oraz XX wieku marihuana była w szerokim zakresie stosowana w świecie zachodnim jako środek leczniczy, lecz jej użycie spadło wraz z pojawieniem się narkotyków syntetycznych.

Niemniej jednak w poprzednich dziesięcioleciach odrodziło się zaciekawienie marihuaną leczniczą, a statystyki wykazały, iż może ona być efektywna w wypadku wielu schorzeń – nasiona marihuany feminizowane. Marihuana lecznicza działa poprzez interakcję z układem endokannabinoidowym organizmu, który gra funkcję w rozporządzeń wielu toków fizjologicznych, w tym bólu, samopoczucia oraz apetytu. THC, newralgiczny psychoaktywny składnik marihuany, wiąże się z receptorami kannabinoidowymi w mózgu, prowadząc do dobrze znanych wyników łagodzenia bólu, zwiększonego apetytu oraz ogólnego poczucia relaksu.

Jednak CBD nie wywołuje tych wyników psychoaktywnych oraz twierdzi się, że ma etap pożytków terapeutycznych, w tym zmniejszanie lęku i stanów zapalnych oraz łagodzenie bólu. Profitów z marihuany leczniczej są liczne i zróżnicowane, jednakowoż co poniektóre z najczęstszych obejmują wyciszenie bólu, zmniejszanie stanu zapalnego, kontrolowanie napadów padaczkowych i ujmowanie lęku i depresji. Wykazano też, iż ma atrybutów przeciwnowotworowe i jest skuteczny w leczeniu objawów takich stanów, jak stwardnienie rozsiane, choroba Leśniowskiego-Crohna oraz jaskra. Do tego marihuana lekarska nie uzależnia oraz ma skromniej skutków incydentalnych aniżeli dużo farmaceutyków na receptę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 6 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać