Pomostowe kraty z metalu – dlaczego są tak popularne

Stal jest niezwykle popularnym materiałem konstrukcyjnym, od wielu lat się ona cieszy dużym zainteresowaniem i są z niej wykonywane przeróżne elementy. Jedne z nich to pomostowe kraty, które znalazły szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, w tym również budowlanym. Z krat tego typu bardzo często buduje się na na przykład pomosty i najazdy.

Przez to że mają one lekką, ażurową konstrukcję, to znacznie oszczędza się ilość użytego do produkcji materiału, przy jednoczesnym zachowaniu mechanicznej wytrzymałości. Świetnie się będą się również sprawdzać jako podłogi w halach produkcyjnych i magazynach, przy odpowiednim doborze można po nich jeździć nawet ciężkimi maszynami. Budowlana branża to z kolei pochylnie, kładki i schody, lecz również i różnego rodzaju podjazdy i pomosty.

We wszystkich tego typu elementach konstrukcyjnych bierze się pod uwagę wytrzymałość i wagę, i właśnie dlatego takie kraty sprawdzają się doskonale w takich zastosowaniach, zapewniając wysoką wytrzymałość przy niskiej wadze. Wykonuje się je z różnych odmian stali, a dobór materiału będzie zależał od kilku czynników. Jeśli kraty będą wykorzystywane w budynkach, to nie muszą one wtedy posiadać dużej odporności na atmosferyczne czynniki. Przy zastosowaniach zewnętrznych jest to konieczne, bowiem deszcz czy śnieg bardzo szybko spowodować mógłby pojawienie się rdzy.

W niektórych przypadkach niezbędne może być zastosowanie nierdzewnej stali, wówczas ma się całkowitą pewność, że nie pojawią się żadne problemy z korozją. Takie kraty oferowane są w wielu standardowych rozmiarach, ale z reguły nie powinno być żadnych problemów z wykonaniem ich według specyfikacji klienta. Po przesłaniu wszystkich potrzebnych wymiarów firma taka jak chociażby Loch producent krat pomostowych wszystko wykona w ustalonym terminie. Rozwiązanie takie jest bardzo wygodne, ponieważ umożliwia to, żeby dokładnie dopasować te elementy konstrukcje do tego, co jest potrzebne.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 4 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać