Monitoring – jakie opcje mają w tym zakresie właściciele domów

W naszym kraju co rok dochodzi do wielu tysięcy włamań. Tak naprawdę żadne mieszkanie czy dom bezpieczne nie będą, bo włamywacze często wybierają zupełnie przypadkowo. A ci lepiej zorganizowani obserwują wcześniej mieszkańców, zapoznają się z ich zwyczajami i rozkładem dnia, i przystępują do działania w odpowiedniej chwili.

Z tego też powodu jeżeli ktoś ma w swoim domu jakieś kosztowniejsze rzeczy lub po prostu ma obawy przed włamaniem, to pomyśleć może o odpowiedniej ochronie swojego dobytku. Już w samej bramce wejściowej może się pojawić zaawansowane urządzenie monitorujące, jakim jest zestaw wideodomofonowy Ceres Orno. Można dzięki niemu dokładnie widzieć, kto akurat przyszedł w odwiedziny, co jest niezwykle wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Właściciele domów instalują coraz częściej takie zestawy zamiast zwykłych domofonów, a najnowsze wersje sterowane nawet być mogą przy pomocy smartfonów.

Kolejnym ważnym elementem zabezpieczeń powinien być monitoring. Każda kamera IP Hikvision, jaka wchodzić będzie w jego skład dysponować musi odpowiednimi parametrami. Przede wszystkim ważna jest jakość nagrywanego obrazu. Musi on być na tyle ostry i wyraźny, aby w razie potrzeby dało się rozpoznać twarze włamywaczy. Najmniejsza robocza rozdzielność tego typu urządzeń to HD, ale jeszcze lepsza będzie Full HD. To jednak będzie się wiązało ze znacznie większą ilością danych do nagrania, dlatego też należy też zadbać o odpowiedni rejestrator monitoringu NVR Hikvision. Ten powinien mieć odpowiednią pojemność dysków, aby mogły się na nim zmieścić wszystkie nagrania z ustalonego okresu czasu.

Kamery monitoringu muszą też dobrze rejestrować obraz po ciemku, tak więc dobrym rozwiązaniem są modele posiadające podczerwone diody. Takie światło nie jest widziane przez ludzkie oko, a znacząco poprawia obraz. Przy urządzeniach funkcjonujących na zewnątrz istotne będzie, żeby ich obudowy odporne były na działanie warunków atmosferycznych. Jeśli ktoś kupował będzie wszystkie takie podzespoły w jednym sklepie, to w zamówieniu znaleźć się też może gniazdo z uziemieniem Simon.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 6 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać