Czemu warto kupić dom w Chorwacji

Od dawna Chorwacja cieszy się ogromną popularnością wśród urlopowiczów z naszego kraju. Wszyscy bardzo sobie cenią ciepłe morze, słoneczną pogodę czy smaczne jedzenie. Co rok do tego niedużego kraju na południu Europy jadą setki tysięcy urlopowiczów, szukających odpoczynku w przepięknym otoczeniu. Dodatkową zaletą Chorwacji jest niewielka odległość. Bez najmniejszego problemu dojechać tam się da przez jeden dzień, a poza tym są niezłe połączenia kolejowe i lotnicze. Wszystko to powoduje, że wielu ludzi zastanawia się nad kupnem jakiejś nieruchomości tam.

Nieruchomość taką zakupić można jedynie dla siebie, i z niej korzystać wtedy gdy się będzie chciało. Ale można też zrobić z tego dobrze zarabiającą inwestycję, i zwyczajnie wynajmować w letnim okresie turystom. Opłacalne to będzie zwłaszcza, jeżeli taki obiekt położony będzie blisko morza, w jakiejś popularnej miejscowości. A że nic nie będzie wskazywało na to, aby nieruchomości miały tam tanieć, to w przypadku takiego zakupu na pewno się nie straci, ale z roku na rok będzie zyskiwać. Procedura kupna nie jest bardzo skomplikowana, obywatele naszego kraju nie mają specjalnego ograniczenia w tej kwestii. Jednak z uwagi na specyfikę tamtejszego rynku zrobić to jest najlepiej przy pomocy jakiegoś pośrednika nieruchomości. Za takie pośrednictwo będzie trzeba rzecz jasna zapłacić, przeważnie będzie to kilka procent kwoty całej transakcji. Lecz wtedy pośrednik załatwi wszystkie sprawy i dopilnuje, żeby przy transakcji nie było żadnych problemów.

Żadną przeszkodą nie będzie także bariera języka. Na naszym rynku działa wiele agencji oferujących takie usługi, bez problemu można je znaleźć podając w wyszukiwarce hasło apartamenty w chorwacji realestate-honeste.com i sprawdzając zwrócone wyniki. Ceny nieruchomości w Chorwacji utrzymują wysoki pułap i cały czas idą do góry, tak więc raczej nie będzie obaw że się na takim zakupie straci. Zależne są one od kilku czynników, między innymi regionu oraz odległości od morza.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 4 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać